Alytaus miesto metraštininkas – fotografas ir tautodailininkas Zenonas Bulgakovas gimė 1939 m. Alytuje, kur gyvena ir kuria iki šiol.

Architektūros istorikė Marija Drėmaitė rašo: „Septintajame dešimtmetyje Lietuvoje įgyvendintas „Septynmečio planas“ buvo sparčiausias ir intensyviausias modernizacijos, o taip pat gyvenimo būdo kaitos etapas. Nedidelis, į kurortą pretendavęs Alytaus miestelis su 12 000 gyventojų (1959 m.) per porą dešimtmečių buvo išaugintas į pramonės centrą, turintį 55 000 gyventojų (1979 m.), stambius fabrikus ir naujus gyvenamuosius rajonus.

Alytuje šis turbourbanizacijos etapas kitoks nei Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje. Čia – kur kas arčiau ir lietuviškas kaimas, iš kurio atsikelia pirmieji naujakuriai, ir stambiaplokščių namų rajonai, kylantys rugių laukuose. Čia – švarus, dar nenugyventas modernizmas ir nauji ritualai bei pramogos. Čia – žmonės, kurių veiduose matyti nustebimas pirmąkart susidūrus su nauja realybe, jis skiriasi nuo propagandos priemonėse skelbiamo tuščio optimizmo. Nespalvota, ryškių kontrastų ir švarių kompozicijų fotografija iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip reportažas, tačiau iš tikrųjų tai – meninis universalios urbanistinės modernybės, nesvarbu kuris pasaulio kampelis tai būtų, dokumentas.

Alytus. Tvirtovės gatvė. 1974. Zenono Bulgakovo nuotr.
Alytus. Naujoji gatvė. 1979. Zenono Bulgakovo nuotr.