Trys sąmokslo teorijos: grėsmė ar absurdas?

tekstas: Gabrielius E. Klimenka

Pepsi sąmokslas arba 12939

Egzistuoja sąmokslo teorija, teigianti, kad gėrimo Pepsi pavadinime yra užšifruota data tos dienos, kada Hitleris pradėjo žydų genocidą. Žinoma, čia pasitelkiama tai, kas paranormalių reiškinių tyrėjų vadinama skaičių magija. Visos piramidžių, keistų datų ir panašių dalykų skaitinės reikšmės randamos kaip nors įmantriai skaičiuojant ar pasirenkant tik pačiam skaičiuotojui akivaizdų pradinį skaičių. Kai teorija pateikiama visuomenei, labai sunku būna patikrinti ar skaičiavimai atitinka realybę, tačiau kartais gudrus skaičiavimas būna ir paprastas (nors kiek realus, tai čia kitas klausimas). Taigi, Pepsi ir holokausto pradžia –  kaip susieti šio gėrimo pavadinimą ir mūsų minimą datą?

  1. Imame gėrimo Pepsi pavadinimą ir žiūrime į jį per veidrodį arba apverčiame su nuotraukų apdirbimo programa.
  2. Susiejame apverstas raides su skaičiais, į kuriuos jos panašios, ir gauname 12939.
  3. Reikiamose vietose sudedame taškus. Gauname datą 12.9.39, t.y. 1939 metai rugsėjo 12 diena.

Pateikiant teoriją norima, kad niekas jos nepradėtų kritikuoti, nors vienodai tikėtina, kad tai gali būti ir 1293 metų rugsėjo mėnesio įvykių užšifravimas (tada taškus dėtume kitose vietose 1293.9) arba kokio nors Biblijos teksto 12 skyriaus 9 ir 39 eilutės, pvz. Luko evangelijoje 12: (9) O kas manęs išsigins žmonių akivaizdoje, to bus išsiginta Dievo angelų akivaizdoje. (39) Įsidėmėkite: jei šeimininkas žinotų, kurią valandą ateis vagis, neleistų jam įsilaužti į savo namus (tada būtų žymima taip 12:9,39). Ir įrodyk dabar, kad Pepsi pavadinime nėra užšifruota žinutė apie pasaulio pabaigą. Gal čia norima pasakyti, jog kas gers Pepsi, tas bus išgelbėtas nuo pasaulio pabaigos siaubų?

Dažnai sąmokslo teorijos sukuriamos jungiant tarpusavyje nesusijusius dalykus, pasirinkus vieną ar kitą sistemą. Esant tinkamai sistemai, mes tokius priežastinius ryšius galime padaryti iš bet kokios skaičių sekos, svarbu teisingai sudėlioti taškus, kablelius, brūkšnelius ir kitus skyrybos ženklus. Gal ir įdomus užsiėmimas, tik štai kyla klausimas: kiek tame gali būti tiesos?

 

Konservuoto dešros faršo sąmokslas

Taip, jums nepasirodė, tokia sąmokslo teorija tikrai egzistuoja. Yra sudarytas sąmokslas kontroliuojantis konservuotų produktų gamybą ir laisvę rinktis konservuotus produktus. Šis sąmokslas sudarytas su …  ateiviais iš kosmoso. Teigiama, jog vienas kertinių sąmokslo punktų yra štai toks: vyriausybė užmerkia akis į žmonių grobimus, o mainais gauna naujas technologijas. Taip pat sąmokslo teorija teigia, jog ateiviai gavo galimybę į kas keturiasdešimto gyventojo smegenis įdėti implantą kontroliuojantį jo sąmonę. Tokie žmonės yra pagrobiami ir tada jiems atliekama nesudėtinga operacija. Savo pagrobimo žmogus, žinoma, neatsimena, tačiau teigiama, jog rimtas hipnozės specialistas geba tuos atsiminimus atgaivinti.

Manau, jūs jau norite paklausti: o kuo čia dėtas konservuotas dešros faršas? Teorija jums pateiks atsakymą: ateivių žarnynas yra prastai išsivystęs ir nesugeba virškinti tikro maisto, todėl jie grobia žmones ir ištraukia iš jų hormonus bei skysčius, gaminamus mūsų vidaus organų. Po to jie susileidžia tuos skysčius ir hormonus sau į organizmą, tikėdamiesi tapti tokiais kaip mes. Kartais ateiviai kiša pirštus į žmogaus organizmo ertmes, tikėdamiesi jog skysčiai bus pasisavinti per odą. Štai ir priėjome prie konservuoto dešros faršo: jo nevartojantys žmonės neturi savyje ateiviams reikalingų skysčių ir hormonų. Ateiviai dažnai naudoja analinį zondavimą, kurio prasmė yra ta, jog tai ateiviams padeda pagal fekalijas išsiaiškinti ar žmogus naudojo pakankamą kiekį konservuoto dešros faršo. Jei išsiaiškinama, jog žmogus faršo naudojo pakankamai, tai mes greičiausiai jo niekada daugiau nebepamatysime, o jei per mažai tada žmogus parsiunčiamas atgal į Žemę atšėrimui.

Tad galima daryti išvadą: jei jūs nevartojate konservuoto dešros faršo, jūsų ateiviai tikrai negrobs.

Marius Paulikas

Cheminių trąšų sąmokslas

Ši sąmokslo teorija labiau žinoma jos anglišku pavadinimu Chemtrails. Teigiama, jog vyriausybė, dėl vienokių ar kitokių priežasčių (kaip antai visuomenės kontrolė, dirbtinis ligų sukėlimas ar žmonių populiacijos kontrolė), iš lėktuvų, paprastai keleivinių, virš šalies išpila kokias nors chemines medžiagas. Šios sąmokslo teorijos šalininkai teigia, jog tokius lėktuvus galima atpažinti pagal jiems būdingą kondensacinę uodegą, liekančią už lėktuvo jam skrendant. Konspiratologų manymu, paprasti kondensaciniai pėdsakai išnyksta kelių minučių bėgyje, o štai cheminės trasos neišsisklaido ilgai, kol galiausiai pavirsta į plunksninius debesis. Būtent todėl kartais danguje susidaro įvairaus pobūdžio cheminių trasų tinklas. Teigiama, jog po šių trasų atsiradimo ant žemės galima rasti bario ir aliuminio druskų, torio, silicio karbido ir kitų organinių medžiagų. Taip pat teigiama, jog žmonės patekę į cheminių trasų veikimo lauką gali pasijusti blogai, prarasti atmintį ar patirti kitus neigiamus pojūčius. Sakoma, kad cheminių medžiagų talpos randasi lėktuvų tualetuose arba kad tai būna specialūs lėktuvai, užmaskuoti kaip keleiviniai.

Teorijos kritikai teigia, jog kondensacinis pėdsakas priklauso nuo daugelio faktorių, tokių kaip temperatūra, drėgnumas, vėjo gūsiai, – tad vienom sąlygom esant jis laikosi ilgiau, kitom gali net nepasirodyti. Keleivinio lėktuvo paliktas kondensacinis pėdsakas iš esmės susidaro dėl drėgmės ir įvairių cheminių elementų dalelių, atsirandančių ore praskridus lėktuvui. Mokslininkai teigia, jog tai yra natūralus reiškinys, kylantis dėl lėktuvo veikimo. Tiesiog lėktuvo variklyje dega degalai ir jei degimo procesas vyksta normaliai, tai degalai skyla į vandenį ir anglies dvideginį, kuriuos mes ir matome danguje. Šie įkaitę produktai, patekę į šaltį, patys sušąla ir susiformuoja kažkas panašaus į debesį. Taip ir atsiranda baltieji inversiniai lėktuvo pėdsakai.

Anksčiau minėti cheminių medžiagų pėdsakai gali atsirasti dėl bendro atmosferos užterštumo. Kodėl dažnai gaunasi kondensacinių pėdsakų tinklas? Jis atsiranda todėl, kad lėktuvai juda ne bet kaip, o oro koridoriais, kurių skersmuo 10 km. Būtent todėl atsiranda paraleliniai pėdsakai, o kita kryptimi praskridę lėktuvai suformuoja tinklą. Be to keleivinių lėktuvų skrydžiai vyksta 9-11 km aukštyje, tad purkšti chemines medžiagas iš tokio aukščio būtų labai neefektyvu. O cisternų su cheminėmis medžiagomis idėja greičiausiai kilo dėl to, kad konstruojant lėktuvą jame statoma cisterna su vandeniu, norint patikrinti ar lėktuvas teisingai išcentruotas. Būtent tokių cisternų nuotraukas, sąmokslo teorijos šalininkai pristato kaip cheminių medžiagų talpyklas.

Ir pabaigai: paprastai sąmokslo teorijos, kurias kada nors girdėjote ar dar užgirsite, kyla iš žmogaus nežaboto galios troškimo, noro valdyti bei neadekvataus įvykio įvertinimo. Priimkite jas kaip žmogiškosios vaizduotės proveržius ir nesileiskite įbauginami, nes orveliškas 1984 sindromas vis labiau trauks nuo realybės ir paskandins paranojiškų kliedesių sraute.

Ainis Kilinskis. URAGANAS
Mažasis brolis (5 m.) apie didžiojo brolio (8 m.) piešinį:
„Nu tai čia gi toks uraganas, aišku. Uraganas turi daug ragų,
kaip kokia sraigė, tik gyvena jis ne kriauklėj, o tokioj rankovėj iš vėjo.
Ta rankovė viską į save įsiurbia, kur tik skrenda,
nes uraganas tai nori valgyti visą laiką. Ir jisai tais ragais, žinok,
įsiurbia viską sau į pilvą. O labai didelius lėktuvus visokius ir namus
tai su ta juoda burna praryja.“